ZAVRŠENO SVETSKO ŠKOLSKO TAKMIČENJE – ŠKOLARIJADA

Hala sportova “Ranko Žeravica” je ugostila takmičare različitih zemalja I bila domaćin jednog ovako velikog spektakla kao što je Svetsko Školsko prvenstvo.
Takmicari su uspešno pokazali znanje i rad a time i doneli Srbiji brojne medalje.
Prvi takmičarski dan otvorio je Dimitrije Hrabec u kategoriji do 49kg, osvojivši zlatnu medalju, prvu za Srbiju na Evropskom Školskom prvenstvu. Drugo mesto, u kategoriji do 53 kg zauzeo je Miloš Mandić. Bronzane medalje osvojili su Petra Golic, do 47kg, Nemanja Ilić do 49kg, Stefan Bauer, do 61kg kao i Pavle Radišić do 33kg.

Drugog dana Školarijade, prvo mesto, u kategoriji do 57kg, je uzeo Vuk Mihajlović iz Tekvondo kluba Eurošped . Srebrnu medalju zaslužila je Andjela Šare,u kategoriji do 55kg kao i Vuk Adžić u kategoriji do 41kg. Bronzane medalje, su pripale Nini Stojanović , do 51kg, Maši Nešić , do 37kg, kao i Kseniji Mitrović do 41kg.

Čestitke svim takmičarima I osvajačima medalja, kao i velika zahvalnost timovima iz celog sveta koji su upotpunili ovakav događaj.